• Naša škola je taká...farebná !

Zápis žiakov do 1.ročníka ZŠ na školský rok 2021/2022

Milí rodičia budúcich prváčikov,

zápis do 1.ročníka sa bude konať v dňoch 6., 7. a 8. apríla, pre deti, ktoré dosiahli fyzický vek 6 rokov do 31.8.2021.

Vzhľadom na súčasnú situáciu, zápis bude prebiehať vyplnením elektronickej prihlášky, ktorá bude k dispozícii na našej stránke 6. apríla.

• Klavírna jar naďalej online.

A preto si vychutnajte pri kávičke, či teplom čajíku koncert klavírnej triedy p. uč. Slávky Slavkovskej. Vašej pohode dodá tie správne farby hudba z domácich" štúdií " žiakov jej triedy. Zvlášť patrí poďakovanie klaviristovi Samkovi Kundratovi, ktorý svojej p. učiteľke pomohol a zostrihal a digitálne upravil koncert do tejto podoby.

• Podrobné informácie k nástupu od 8. februára 2021

Vážení rodičia!

Ministerstvo školstva a mesto Poprad zverejnilo manuál návratu do škôl od 08.02.2021. Podmienkou vstupu žiaka/dieťaťa do školy je negatívny test jedného z rodičov. Prinášame Vám informácie týkajúce sa našej ZUŠ – od pondelka žiaci ZUŠ len v individuálnych odboroch pre žiakov vo veku 1. stupňa ZŠ (okrem spevu a dychových nástrojov). Žiak sa preukáže čestným vyhlásením rodiča).

• Ďalší skvelý úspech Aurorky.

Veľmi sa tešíme, že sa našej Aurorke Torozi opäť podarilo uspieť. Tentokrát na celoslovenskej súťaži MODRÝ SVET OČAMI UMENIA, kde sa vo svojej I. kategórii za SPEV stala LAUREÁTKOU 🙂 Srdečne jej blahoželáme.

• 2. miesto v celoslovenskej súťaží

Aurorka Torozi (10r.) - ZUŠ Letná Poprad 2. miesto - ďalší krásny Aurorkin úspech v dnešnom finále celoslovenskej multižánrovej súťaži producenta Jara Slávika "Trieda hľadá hviezdu".

Srdečne blahoželáme.

• VIVA TALENT 2020

VIVA TALENT 2020 - medzinárodný multižánrový festival

Naša šikovná speváčka AURORKA TOROZI získala krásne 2.miesto na medzinárodnom súťažnom festivale VIVA TALENT 2020. Srdečne jej blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.

• Festival Orgos Pepela

Z gruzínskej Tbilisi prišla potešujúca správa

Film našej žiačky Martinky Kvakovej: "Súznenie" sa páčil a získal 3. miesto na festivale Ogros Pepela - Golden Butterfly, medzinárodná filmová prehliadka pre deti a mládež od 6 - 18 rokov.

• Kultúrny poukaz

Dobrý deň, milí ZUŠ-kári,

blíži sa koniec platnosti kultúrnych poukazov, ktoré ste dostali v základných školách.Ak ste ich ešte nestihli využiť, je možné použiť ich na dobrú vec - predplatenie si vstupov.

Vaše poukazy teda odovzdáme vybranej inštitúcii už teraz a výstavu alebo podujatie navštívime dodatočne - po uvoľnení pandemických opatrení.

• Celoslovenská výtvarná súťaž: Rodina bez cigariet 9.ročník

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2020/2021 ročník výtvarnej ďalší súťaže: Rodina bez cigariet 9. ročník.

Úlohou je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na nasledovné témy:

- zdravý životný štýl

- ako chcem tráviť voľný čas

- prezentovať negatívny postoj k fajčeniu resp. k iným návykovým látkam

V tomto ročníku, sú 2 kategórie pre žiakov ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska, s najvyšším množstvom  výherných cien v histórii súťaže – dotykové telefóny, „chytré“ hodinky, fitnes náramok, powerbanky,  USB disky, trička s potlačou vlastnej práce.

1. celoslovenská umelecká kategória: je celoslovenská výtvarná súťaž, kde o víťazoch rozhoduje odborná porota. Celkovo sa ohodnotí prvých 25 miest!

2. celoslovenská internetová kategória: je celoslovenská internetová súťaž,  zameraná na propagáciu projektu,         kde rozhoduje o víťazovi verejnosť v internetovom hlasovaní. Hlasovanie bude prebiehať na webovej stránke  www.rodinabezcigariet.sk . Ohodnotí sa 39 miest!

Presné pravidlá súťaže a bližšie informácie o súťaži si záujemci môžu pozrieť na našich webových stránkach, alebo na Facebookovom profile - RodinaBezCigariet.

Naším cieľom je propagovať Národnú protidrogovú stratégiu Slovenskej republiky a  poukázať na závažný spoločenský problém užívania návykových látok medzi čoraz mladšou skupinou detí.

Súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva SR – v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2020

• Dištančné vyučovanie

Vážení rodičia, milí žiaci zuškári!

Na základe prijatého uznesenia vlády č. 678 k návrhu na rozšírenie opatrení v rámci vyhláseného núdzového stavu a Rozhodnutia ministra ŠVVaŠ SR č. 2020/17949:1-A1810 zo dňa 23.10.2020

od 26.10.2020 do 27.11.2020 bude vyučovanie v Základnej umeleckej škole na Letnej ulici v Poprade a na elokovanom pracovisku na Komenského ulici v Poprade prebiehať vo všetkých odboroch ZUŠ dištančnou formou.

• Festival Juniorfilm 2020 v Dvůr Králové nás opäť ocenil.

Na festivale, ktorý v tomto roku prebehol virtuálne v dňoch 25. - 26.9.2020, odborná porota ocenila prostredníctvom bodového systému naše filmy v troch kategóriách.

V kategórii autori do 10 rokov:

1 cena - Katka Šavelová, Bianka Ilenčíková - Hračky na úteku; 2 cena - Oliver Skokan - Hokej medzi nebom a zemou; 3. cena - Maximilián Lazor - Dovolenka; Čestné uznanie - Soňa Janíčková - Pomotaná dovolenka.

• Rozhodnutie o opatreniach pre školy - pre skupinové odbory a formu vyučovania v ZUŠ

Na základe rozhodnutia Ministerstva ŠVVaŠ SR číslo: 2020/17294:1-A1810 zo dňa 11.10.2020 upozorňujeme na opatrenia v základných umeleckých školách, podľa ktorého sa od 12. októbra 2020 mimoriadne prerušuje skupinové vyučovanie.

Rozhodnutie sa priamo dotýka nasledovných odborov a predmetov:

Hudobný odbor: Hudobná náuka, Hra v súbore, Komorná hra

Literárno-dramatický odbor: všetky vyučovacie predmety s výnimkou predmetu prednes

Tanečný odbor: vo všetkých predmetoch

Výtvarný odbor: vo všetkých predmetoch

Individuálna forma vyučovania hudobného odboru a to hry na nástroji a spev - POKRAČUJÚ podľa štandardného rozvrhu hodín.

O forme a priebehu vyučovania v skupinovom vyučovaní Vás budeme v najbližších dňoch informovať.

Pre žiakov, ktorí sú v karanténe na základnej škole, platí karanténa aj pre vyučovanie v ZUŠ.