• Hudobný odbor

• Hudba ako prostriedok komunikácie

• Hudobný odbor umožňuje žiakom pomocou aktívnej interpretácie alebo tvorby a pomocou získaných vedomostí z hudobnej teórie využívať hudbu ako prostriedok vzájomnej komunikácie a osobného umeleckého sebavyjadrenia. Cieľom je vychovať poučeného interpreta a poslucháča schopného prepojiť hudobnú teóriu s praxou a hlbšie prežívať hudobné umelecké dielo. Naša škola vychováva aj pripravuje žiakov na štúdium na konzervatóriách a vysokých školách, ktorí nachádzajú uplatnenie v rôznych umeleckých telesách a kapelách. Žiaci sa úspešne zúčastňujú celoslovenských či medzinárodných súťaží.

• Všestrannosť

• individuálne vyučovanie (hra na hudobnom nástroji – klavír, gitara, zobcová, altová, tenorová a priečna flauta, husle, viola, kontrabas, akordeón, sólový a zborový spev, bicie nástroje, improvizácia, kompozícia)

kolektívne muzicírovanie (komorná hra, súborová hra, flautový súbor, hra v tanečnej, džezovej kapele, hra v ľudovom súbore, komorný zbor)

hudobná náuka a celoročná téma, ktorá prepája vyučovanie vo všetkých rovinách s cieľom umeleckého výstupu žiakov. Obsah učiva – celoročnej témy súvisí priamo s umením a umeleckou činnosťou školy – tvorba projektov.

• Pravidelné vystúpenia

• Pre jednotlivé predmety 1. časti aj 2. časti prvého základného štúdia hudobného odboru  je vypracovaný  obsah a očakávané výstupy, ktoré majú pri získaní primárneho umeleckého vzdelania a nižšieho sekundárneho vzdelania záväzný  charakter. Plnenie obsahu súvisí priamo s realizáciou umeleckej činnosti školy. Žiaci majú možnosť vystúpiť okrem celoškolských a triednych akcií aj na pravidlených interných koncertoch s názvom Štyri ročné obdobia. Pre žiakov našej školy sa realizujú každoročne rôzne kultúrno-poznávacie zájazdy, absolventské umelecké plenéri či výchovné koncerty.

• Hudobný odbor ponúka muzicírovanie v súboroch:

• Spevácky zbor - funguje v rámci Spojenej základnej školy na Letnej, ktorý navštevujú aj žiaci ZUŠ.
            • Školská kapela Bats
            • Spojený flautový súbor – spolupráca so ZUŠ Štefánikova a ZUŠ J.Pavla II.
            • Zmiešaný školský súbor
            • súbor M&RI: súbor bicích nástrojov
            • Ľudová hudba